Prawo nieruchomości

Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Tylipska prowadzi porady prawne w zakresie prawa nieruchomości na terenie Warszawy i całego kraju. Mamy wieloletnie doświadczenie zarówno w obsłudze wielkich inwestycji deweloperskich, prestiżowych galerii handlowych i obiektów przemysłowych oraz biurowych nie tylko w Warszawie, ale również i niewielkich inwestycji. Nasi doradcy na pierwszym miejscu stawiają zaspokojenie potrzeb naszych Klientów poprzez ciągłe merytoryczne wsparcie oraz klarowne przedstawianie sytuacji w jakiej się znajdują. Nasza kadra to wysoko wyspecjalizowani prawnicy z bogatym doświadczeniem, którzy reprezentowali Klientów na etapie nabywania nieruchomości oraz w procesach negocjacyjnych umów deweloperskich, ale także na etapie ich wykonywania.

Zakres naszej usługi w obszarze prawo nieruchomości obejmuje niemalże wszystkie typy nieruchomości: mieszkaniowe, logistyczne, komercyjne, hotelowe, biurowe oraz przemysłowe. To co nas wyróżnia to zdolność łączenia dbałości o szczegóły z nabytym doświadczeniem, dzięki czemu jesteśmy w stanie zagwarantować jakość naszych usług na najwyższym poziomie.

Podstawą rzetelnej pomocy w obszarze prawo nieruchomości jest aktualny stan wiedzy, a istotnych aktów prawnych jest bardzo dużo, m.in.:

Ustawa o gospodarce nieruchomościami,
Prawo spółdzielcze,
ustawa o księgach wieczystych,
ustawa o ochronie praw lokatorów,
ustawa o własności lokalu,
prawo o notariacie,
ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym,
ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

Nasza kadra na bieżąco aktualizuje stan wiedzy i zmiany w ustawach i działa na najnowszych danych, zapewniając tym samym wsparcie dla naszych Klientów na najwyższym poziomie. Zakres naszej działalności w obszarze prawa nieruchomości to:

profesjonalne doradztwo przy transakcjach kupna/sprzedaży
badania i analizy nieruchomości
doradztwo prawne i kompleksowe wsparcie procesu komercjalizacji – przygotowanie i negocjowanie umów najmu czy dzierżawy
obsługa przetargów, postępowań administracyjnych oraz sądowych, pozwolenia na budowę, warunki zabudowy, decyzje środowiskowe.

Zapraszamy do kontaktu.